Aloe Vera fabrikası için 10 milyon Euro yatırım yapıldı!

Avrupa’nın kozmetik devi LR Health & Beauty ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yaklaşık 650 bin aktif iş ortağıyla, Türkiye’nin en başarılı doğrudan satış şirketlerinden biri olan LR Health & Beauty, bir rekora daha imza atarak Avrupa’nın en modern Aloe Vera ile üretim yapan fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. LR Health & Beauty, çok sevilen Aloe Vera Jel içeceklerini kendi tesislerinde üreterek sektörün standartlarını yükseltiyor.

Dünyanın en büyük Aloe Vera üreticilerinden birisi olan LR Health & Beauty 33 yıllık engin tecrübesine, Avrupa’nın en modern Aloe Vera ile üretim yapan fabrikasını ekledi. Binlerce yıldır şifalı bitki olarak tanınan Aloe Vera içeren patentli bakım ürünlerine sahip LR, 15 yılı aşkın zamandır Aloe Vera ürünleri geliştirerek üretimini yapıyor. Şeffaflığa büyük önem veren LR’ın yeni kurulan fabrikasında üretim süreci bir tarafı camla kaplı “Skywalk” ismi verilen alanda canlı olarak izlenebiliyor. İzleyiciler karışımın hazırlanmasından, dolum ve ambalaj işlemine kadar tüm aşamalar hakkında bilgi alabiliyor. Almanya’nın Ahlen şehrinde yer alan fabrikada yılda yaklaşık 12 bin ton Aloe Vera yaprağından 7 milyon litre jel içecek üretiliyor.

Aloe Vera fabrikası için 10 milyon Euro yatırım yapıldı!
Açılış sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan LR Health & Beauty Türkiye Genel Müdürü Ö. Barış Turan, “LR olarak Ar-Ge çalışmalarımız ile tüm dünyada Aloe Vera üretiminde yeni standartlar belirliyoruz. Bugün Avrupa’nın en büyük Aloe Vera ile üretim yapan fabrikasını açmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Toplam 4.000 metrekarelik alanda yer alan üretim tesisi için yaklaşık 10 milyon Euro yatırım yapıldı. Kalite bizim için en öncelikli konu, en yüksek hijyen standarlarını göz önünde bulundurarak işlemlerimizi yürütüyoruz; bunu gösterebilmek için üretim alanlarımızda şeffaflığı benimsedik. Türkiye’den bağımsız iş ortaklarımızı fabrikamıza davet ederek üretim aşamalarını canlı olarak izleyebilmelerini sağladık. Giriş kontrolleri, geçitler, havalandırma sistemleri ve partikül filtreleri gibi konularda yüksek Avrupa standartlarını karşılayabilmek için inşaat çalışmaları büyük titizlikle yürütüldü. Yalnızca modern makine parkuruna 4,5 milyon Euro yatırım yapıldı. Aloe Vera Jel içeceklerin üretimi için karıştırma makinesi ve depolama tankları özel olarak imal edildi ve hiçbir şey seri üretimden getirilmedi. Açılışla beraber Türkiye’deki bağımsız iş ortaklarımızın da motivasyonu arttı, onlara en iyi hizmeti vermek için yüksek gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

LR Health & Beauty Hakkında
1985’ten bu yana güzellik ve sağlık ürünleri sektöründe faaliyet gösteren LR Health & Beauty; dünyanın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden birisidir. “LR Değer Katar” sloganıyla müşterilerine yüksek kalitede Aloe Vera içeriğiyle ön plana çıkan el, yüz, vücut, saç ve bebek bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı ürünler ve kozmetik ürünleri sunan LR, bu sene Türkiye’deki 15. Yılını kutlamaktadır. Dünya çapında 28 ülkede faaliyet gösteren LR, bünyesinde bulundurduğu 1.200 çalışanı, yüz binlerce kayıtlı iş ortağı ve müşterisiyle global doğrudan satış sektörünün önde gelen oyuncularındandır. İnovasyona ve yüksek kaliteye önem veren LR, yüksek teknoloji kullanılan Ar-Ge tesislerinin yanı sıra, bu sene Avrupa’nın en modern Aloe Vera üretim tesisini kurmuştur. Dünyanın en büyük Aloe Vera üreticilerinden birisi olan LR’ın ürünleri IASC (International Aloe Vera Science Council), INSTITUT FRENSENIUS kalite sertifikalarına ve DERMATEST onayına sahiptir. LR’ın Bruce Willis, Karolina Kurkova, Emma Heming-Willis, Guido Maria Kretschmer ve Cristina Ferreira gibi ünlülerle yürüttüğü iş birlikleriyle oluşturduğu özel parfüm serileri, dünya çapında 40 milyonun üzerinde satış rakamıyla kalitesini ispatlamıştır. Yüksek Alman kalitesindeki ürünleri, benzersiz otomobil konsepti, satış ortaklarına sunduğu mesleki eğitim hizmetleri ve şeffaf pazarlama planları, LR başarısının arkasındaki temel faktörlerdir. LR bünyesinde 2006 yılında, çocukların korunması amacıyla dünya çapında projeler gerçekleştirmek üzere LR Global Kids Fund kurulmuştur. LR, Avrupa Doğrudan Satış Derneği (SELDIA) ve Türkiye Doğrudan Satış Derneği (DSD) üyesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here