Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Başlıyor

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası

Dünyaca ünlü gayrimenkul şirketi Heafey Group Türkiye’nin tek ulusal kadın yelken kupasının ana sponsorluğunu üstlendi.

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın Büyük Ödülü Miami’de 4 günlük tatil olacak.

 

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştiren “2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası”nın
ana sponsorluğunu dünyaca ünlü gayrimenkul şirketi Heafey Group üstlendi.

 

Bir süredir Türkiye’deki yatırımcılara Florida’daki Condo-Hotel konseptini tanıtan ve Atlantik Okyanısı kıyısındaki Ocean Conrad Resort projesinin satışını gerçekleştiren Heafey Group’un Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur “Yeni ufuklara yelken açmak isteyen yatırımcılara verdiğimiz desteği, ülkemizde kadın yelkenciliğinin gelişmesini hedefleyen “Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası”na da vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

28 – 29 – 30 Temmuz tarihlerinde İstanbul Caddebostan – Adalar parkurunda gerçekleştirilecek

 

Kupa, Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde ve Marmara Yelken Kulübü’nün işbirliğinde düzenleniyor. 28 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek Kupa’da şamandıra ve coğrafi olmak üzere toplam 6 yarış yapılacak. Deniz Kızı Ulusal Yelken Kupası, 30 Temmuz Pazar günü öğleden düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.

 

Yarışmanın Büyük Ödülü Miami’de 4 günlük tatil olacak. Kupa’nın sponsoru Heafey Group birinci gelen takımın maksimum 7 sporcusuna Hilton Grand Miami Doubletree Oteli’nde ücretsiz konaklama fırsatı verecek.

 

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ile kadınların yelken sporuna olan ilgisinin artması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğinin desteklenmesi, yeni sporcular yetiştirilmesi ve kadın yelkencilerin motive edilmesi hedefleniyor.

Kupa Geliri ile AÇEV’e Destek Olunacak

 

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da olması hedefleniyor. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumu destekleniyor. Kupa’nın ilk seneki geliri ile kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalar ile ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı – AÇEV’e katkı sağlandı. 2017 yılında da AÇEV’e destek sağlanacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here