Dilek Hanif Hazır Giyim

Dilek Hanif Hazır Giyim 2017-18 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nun ilham kaynakları; 19. yüzyıl sonu Viktorya Dönemi ve 60’ların stil ikonu Jackie Kennedy, efsanevi fotoğraf sanatçısı ve moda filmi yönetmeni Nick Knight’ın eserlerinde rastladığımız ikonik İngiliz gülleri…

Dilek Hanif Hazır Giyim 2017-2018 Sonbahar-Kış Koleksiyonu “Beauty Waste And Clean Opulence” yüksek yakalar, kabarık kol detayları, pliler ve tüllerle bir araya gelerek 19. yüzyıl sonu Viktorya Dönemi’ne güncel bir yorum katıyor. Hikayenin ince el işlemeleriyle zenginleştirilen bölümü, cazibeli siyah kumaş ve derin siyah işlemelerle buluşurken, vücut hatlarını ortaya çıkaran ve gizli dekoltelerle çekiciliği ön plana çıkaran formlar, romantik bir efekt veren uzun tül ve şifonlar, gündüzden geceye şıklığın anahtarı etek ve ceket takımları ise stil ikonu Jackie Kennedy’ye atıfta bulunuyor ve Jackie Kennedy’nin vazgeçilmezi inci işlemelerle tamamlanıyor. Nick Knight’ın eserlerinden ilham alan gül desenleri, uçuş uçuş şifonlarda adeta canlanıyor ve sıcak bir sonbaharı karşılıyor.

Koleksiyonun ana hatlarını oluşturan sezonun trendi bronz tonların yanı sıra koyu ve kayrak griler, sıcak tarçınlar, kırık beyazlar ve yanar döner etki veren gümüş lameler mavi şifonlarla bir araya geliyor. Vazgeçilmez siyah dantel detaylar ve lame kurdeleler kristal işlemelerle birleşerek görünüme asalet katıyor.

Dilek Hanif’in gündüzden geceye sade fakat asil bir silüet vadeden Dilek Hanif Hazır Giyim Hazır Giyim 2017-18 Sonbahar-Kış Koleksiyonu “Beauty Waste And Clean Opulence”, en özel parçalarıyla sezona dair saf, zarif ve gösterişli bir seçki sunuyor.
Dilek Hanif tasarımlarına artık online shop’tan da ulaşmak mümkün.

Yaratıcı, cesur ve vizyoner kişiliği ile Anadolu kültürünü dünya modasına taşımayı başarmış olan Dilek Hanif, Türk moda tarihinin öncülerindendir.

Bir moda tasarımcısı ve girişimci kimliğinin yanısıra bir kültür elçisi ve bir anne olarak Dilek Hanif, her detayda mükemmeliği arayan, değerlerine mutlak önem veren, güçlü duruşu ile saygın bir dünya markası yaratmayı başardı.

Doğası gereği kolay bulduğu yaratıcılığı, çalışkanlığı ile üretime, tutkusuyla da bir dünya markasına dönüştürdü.

Ünlü modacı 1962’de Istanbul’da doğdu. Modaya olan ilgisi daha çocuk yaşta ailesinin tekstil işletmesine yardım ederek başladı. İlk markası Dilek Hanif Line’ı 1990 yılında kurdu. Tarihi Aya İrini Kilisesi’nde 2002 yılında gerçekleştirdiği ilk Haute Couture defilesi ile dünya modasına adımını attı. 2003 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda yer verdiği geleneksel iğne oyası figürleri ona yılın en Başarılı Kadın Moda Tasarımcısı Ödülü’nü getirdi. 2004 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu Paris Haute Couture Moda Haftası’nda sunarak da bu platformda koleksiyon gösteren ilk Türk moda tasarımcısı olarak bir ilke imza attı. Bu başarıları takip eden her yıl Paris Haute Couture Haftası’nda dünya modasında ses getiren seçkin koleksiyonlarını sunmaya devam etti. 2011 yılında tasarımcı, Couture’deki yeteneğini girişimcilik ruhuyla birleştirerek hazır giyim markası “Dilek Hanif”e hayat verdi. Dünyaya açılan bir Türk markası olmanın yanısıra uluslararası pazarda ulaştığı satış noktaları ve üretim gücüyle global bir marka olmayı başardı.

Osmanlı’yı hayatının özünde gören Dilek Hanif, bu zengin kültüre bağlı kalarak geçmişle geleceği kendine özgü stili ile sentezleyerek çağdaş ve feminen bir çizgi yarattı. Geleneksel yaklaşımını Haute Couture tasarımlarla başarılı bir şekilde birleştiren Hanif, kadın giyimini şık bir zerafetle sunduğu koleksiyonlarıyla Türk modasına ve kadın stiline yepyeni bir boyut kattı. Kadınsı detayları yücelten ama yalın çizgisini koruyan, zarif, elegan ve romantik ruh halini destekleyen tasarımları, koleksiyonlarında kullandığı yüksek kalite kumaşlar ve el işlemelerinde mükemmelliği yakalayışı moda dünyasında birer sanat eseri olarak değer gördü.

Dilek-Hanif-6Dilek-Hanif-7Dilek-Hanif-5Dilek-Hanif-4Dilek-Hanif-1Dilek-Hanif-2Dilek-Hanif-3En başta güçlü ve bağımsız bir kadın olmayı önemseyen, disipline ve şeffaflığa derinden inanan, hiç yapılmamışı denemeyi ilham verici bulan Dilek Hanif, zamansız tasarımlarıyla moda dünyasında sınırları zorlarken eskiyle yeniyi de büyük bir uyum içinde birleştirdi.

Kadına, çocuğa ve yaşadığı toprakların kültür değerlerine duyduğu güçlü duyguları sevgiyle kucaklayan Dilek Hanif, toplumsal duyarlılık projelerini her fırsatta destekleyerek yaşamda fark yaratılmasını ve tarihin korunmasını kuvvetle önemsemektedir.

Bugün Haute Couture tasarımları ve Couture kültürünün kendine has kodlarını taşıyan hazır giyim koleksiyonlarına ait parçaları, dünyaca ünlü isimler ve stil ikonları tarafından tercih edilen Dilek Hanif markası, tüm dünyaya yayılma ve moda devleri arasında yer alma başarısı ile Türkiye adını uluslararası arenada gururla temsil etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here