Diş Hekimi Fikret Altan – Beşiktaş – Şişli – Sarıyer diş doktoru

istanbuldishekimi-300x225Diş Hekimi Fikret Altan

Telefon : 0212 229 36 06

Cep Telefonu: 0542 312 24 41

Ulaşım

Metro:

Metroyu kullanmak isteyenler için Taksim/Şişli – 4. Levent Metrosundan İstanbul  İTÜ durağında inilip, Reşitpaşa minibüsleri ile 10 dakika içinde kliniğimize ulaşım mümkündür.

Özel Araç:

Özel araçları ile gelmek isteyen hastalarımız için kliniğimizin etrafında ücretsiz açık otoparklar mevcuttur.

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09:00 – 20:00

Cumartesi: 10:00 – 20:00

(ACİL DURUMLARDA PAZAR VE GECE İLETİŞİM KURULABİLİR)

Darüşşafaka, Gazeteciler Sitesi, Hacıosman, Etiler, Rumeli Hisarı, Bebek, Hisarüstü, Beşiktaş, Levent, 1. Levent, 4. Levent, Baltalimanı, Ayazağa, Maslak, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Ferahevler, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gültepe, Sanayi Mahallesi, Sarıyer, Ulus, Konaklar Mahallesi, Akatlar, Emirgan, Büyükdere, Kireçburnu, Mecidiyeköy, Şişli ve Beyoğlu

Adres: Reşitpaşa Mah. Şirin Sok. No:79/A 34467 Sarıyer, İstanbul

( Reşitpaşa BİM Market Karşısı )

GİRİŞ ÇIKIŞLARIMIZ ENGELLİ HASTALARIMIZA UYGUNDUR.

EV HASTALARI İÇİN ACİL DİŞ HEKİMLİĞİ HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

Zirkonyum Diş Uygulamalarımız;
Cad/Cam isimli bilgisayar sistemiyle zirkonyum dişler uygulanmaktadır.
Yüz şekilleri, karakteristik form, bay-bayan, yaş ve cinsiyet göz önüne alınarak ölçüm uygulanmaktadır.
Hasta renk seçimine, renk skalasına bakarak diş hekimiyle birlikte karar verir.
Gülüş tasarımını yaptıktan sonra zirkonyum protez dişleri yaparken kadınsı, erkeksi, yumuşak, sert, yaşlı, genç ve fiziksel yapı dikkate alınarak hastaya estetik model sunulmaktadır.
Tüm bu uygulamalar; diş hekimi, diş teknisyeni kontrolü ve hastanın istekleri doğrultusunda estetik olarak sonlandırılmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

 

19 Haziran 1964 Sarıyer/Emirgan doğumlu olan Fikret Altan, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi doktorlarından Sinir Doktoru (Nöro-Psikiyatrist) Dr. Ünal Altan ile Ankara Olgunlaşma Enstitüsü terzilerinden Sunal Altan çiftinin çocukları olarak dünyaya gelmiştir.

Aslen Samsunlu olup, 1975  Reşitpaşa/Karacapaşa (Osman Saçmacı) İlkokulunu, 1978  Emirgan Behçet  Kemal  Çağlar  Ortaokulunu, 1981 Kabataş  Erkek  Lisesini, 1987 İstanbul Üniversitesi (Çapa) Diş  Hekimliği Fakültesi Yüksek Lisans öğrenimini başarı ile tamamlayarak “Diş Hekimi” ünvanını kazanmıştır.

1989 yılında Aydın Jandarma Tabur Komutanlığı’nda “Diş Tabip Teğmen” olarak askerlik görevini yapmıştır. 1989/1991 arası Kızılay Beyoğlu/İstiklal Şubesi Diş Tabipliği bölümünü kurarak kısa bir süre “Dispanser Diş Tabibi” olarak çalışmış ve sırasıyla Reşitpaşa Dispanserinde “Diş Hekimi” olarak, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’nde kendi özel diş kliniğinde Estetik Diş Hekimliği hizmeti vermiştir. Estetik Diş Hekimliği, Implant, Zirkonyum ve Ortodonti konularında kendini geliştirmiş ve bu dallarda birçok çalışmalar yapmıştır.

1991 yılından itibaren doğduğu bölge olan Sarıyer/Reşitpaşa Diş Kliniğinde Estetik Diş Hekimliği hizmeti veren Sarıyer Diş Hekimi Fikret Altan diş hekimliğinin tüm branşlarını bünyesinde barındırmaktadır.

MİSYONUMUZ

Ağız ve diş sağlığı tedavilerini, tüm uzmanlık dallarında teknolojik imkanlarla toplumun her kesimine tarafsız, güvenilir saygın ve güleryüzlü bir kurum olarak sunmak önceliğimiz hasta memnuniyetine odaklanmaktır. Tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, güvenilir bir tanı ve tedavi hizmeti vererek, sterilizasyon kurallarına uyarak, koruyucu ve tedavi edici diş hekimliği hizmetleri ile birlikte ulaşılabilir bir fiyat politikası ve devamlı gelişmeyi sağlayan bir yönetim/işletim sistemi örneği sunmak.

VİZYONUMUZ

Bilimsel, dinamik, güleryüzlü ve etik değerlerden asla ödün vermeden gelecekte yaptığı iyi işlerle anılan, ailesinden aldığı hekimlik bayrağına zarar vermeden gelecek kuşaklara aktaran, diş hekimliği mesleğine katkı sunmak adına sürekli kendini geliştirip yenileyen bir kurum olma hedefindedir.

Kliniğimizdeki Endodonti Uygulamaları;
Ağrısız Kanal Tedavisi
Nervisit ile Kanal Tedavisi
Anestezi ile Kanal Tedavisi
Ön Diş Kanal Tedavisi
Kanin (Köpek) Dişleri Kanal Tedavisi
Arka Grup (Azı) Dişleri Kanal Tedavisi
Çocuk Dişleri Kanal Tedavisi
Yamuk (Fırlak) Dişler Kanal Tedavisi

➣ Implant (Vidalı) Diş
➣ Implant üstü zirkonyum porselen köprü
➣ Porselen diş kaplaması
➣ Zirkonyum Porselen Kaplama (Empress Porselen Kuron)
➣ Estetik Diş Hekimliği (Diş Estetiği)
➣ Estetik Diş
➣ Bonding (Dental Bonding)
➣ Diş Beyazlatma
➣ Diş Taşı Temizliği (Detartraj)
➣ Porselen Diş, Porselen Köprü (Kuron, Köprü Protez)
➣ Gülüş Tasarımı (Altın Oran)
➣ Kanal Tedavisi (Endodonti)
➣ Dolgu (Tedavi, Konservatif Diş Tedavisi)
➣ Işınlı, ışıklı dolgu
➣ Amalgam , gümüş dolgu
➣ Çocuk Diş Tedavisi (Pedodonti), Koruyucu Diş Hekimliği
➣ Diş Eti Hastalıkları, Diş Fırçalama Tekniği (Piyore)
➣ Diş Çekimi, Cerrahi Çekim
➣ Gömülü Dişler (Yirmi Yaş Diş Çekimi)
➣ Protez ve Restoratif Diş Hekimliği (Damak, Akrilik, Porselen Diş)
➣ Diş Eti Çekilmesi, Diş Eti Kanaması (Periodontoloji)
➣ Ağız Kokusu (Halitosis) Tedavisi
➣ Diş Gıcırdatması, Diş Sıkması (Bruksizm) Tedavisi, Spor Hekimliği
➣ Ortodonti Tedavisi (Diş Teli)
➣ Röntgen (Radyografi)

Kliniğimizde uyguladığımız implant dişlere firma garantisi olarak ömür boyu garanti verilmektedir.

Cerrahi Implant Diş Uygulamaları;

  • Cerrahi Implant Vidalı Diş Uygulamaları
  • Estetik Implant Diş Uygulamaları
  • Implant Üzeri Zirkonyum Kaplama
  • Vidalı Diş Porselen Kaplama
  • Implant Üzeri Metal Porselen Kaplama
  • Implant Üzeri Tam Protez Diş Kaplama

Etiler, Beşiktaş, LEVENT, HİSARÜSTÜ , 1. LEVENT, 4. LEVENT, BEBEK, AKMERKEZ, KANYON, METROCITY, HİSAR, RUMELİ HİSARI, ORTAKÖY, MECİDİYEKÖY, KONAKLAR, NİSPETİYE, AKATLAR, ŞİŞLİ, TAKSİM, BEYOĞLU, GÜLTEPE, SANAYİ MAHALESİ, SARIYER, MASLAK, EMİRGAN, İSTİNYE, FERAHEVLER, BALTALİMANI, YENİKÖY, TARABYA, CUMHURİYET, MAHALLESİ, HACI OSMAN, İSTİNYE PARK, ZORLU, FATİH SULTAN MEHMET MAHALLESİ, ATATÜRK OTO SANAYİ, DARÜŞŞAFAKA, DERBENT, FULYA

DİŞÇİ, DİŞ, DİŞ KLİNİĞİ, DİŞ DOKTORU, DİŞ HEKİMİ, DİŞ BEYAZLATMA, İMPLANT, ZİRKONYUM, PORSELEN, KANAL TEDAVİSİ, CERRAHİ ÇEKİM, ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ, GÜLÜŞ TASARIMI, ESTETİK DİŞ, DİŞ ESTETİĞİ, DİŞ ÇEKİMİ, GÖMÜK DİŞ ÇEKİMİ, GÖMÜLÜ DİŞ ÇEKİMİ, YİRMİ YAŞ DİŞ ÇEKİMİ, ORTODONTİ, DİŞ TAŞI TARTAR TEMİZLİĞİ, TARTAR, TEMİZLİĞİ, DİŞ TEMİZLİĞİ, DİŞ KAPLAMA, AĞIZ KOKUSU TEDAVİSİ, DİŞ ETİ HASTALIĞI TEDAVİSİ, DOLGU, DİŞ ETİ KANAMASI TEDAVİSİ, DAMAK, PORSELEN DAMAK, PORSELEN DİŞ, PORSELEN KÖPRÜ, İMPLANT ÜSTÜ ZİRKONYUM PORSELEN KÖPRÜ, TAM TOTAL PORSELEN PROTEZ, İSKELET PROTEZ,ÇOCUK DİŞ TEDAVİSİ, ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ, PEDODONTİ, PERİODONTOLOJİ, TEDAVİ, VİDALI DİŞ, BONDİNG, KORUYUCU DİŞ HEKİMLİĞİ, RESTORATİF DİŞ HEKİMLİĞİ, DİŞ SIKMASI TEDAVİSİ, GECE PLAĞI, EMPRESS PORSELEN KURON, RÖNTGEN

Diş Beyazlatma Nedir? Beyazlatma Zararlı mıdır?

Dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine tabakasında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Diş etlerine koruyucu bir jel sürülmek şartı ile ve bir diş hekimi tarafından yapılırsa, beyazlatma işleminin bir zararı yoktur. Diş 3-4 ton beyazlatılabilir.

Diş Taşı Temizliğinin Dişlere Zararı Var mıdır?

Hekim tarafından doğru yöntemlerde en az yılda 2 kez yapılması diş hekimliği açısından en doğru olanıdır ve kesinlikle herhangi bir zararı olmadığı gibi bugüne kadar zarar gören böyle bir vakaya rastlanmamıştır.

Diş ve Diş Etlerimize Zarar Veren Yiyecekler Nelerdir?

Hazır gıdalar (fast food), ısıl işlem görmüş sucuk, salam, sosis, katkı maddeli hazır köfteler, tüm paket içinde satılan katkı maddeli et ürünleri, bal, reçel, marmelat, asitli-şekerli içecekler, yapay tatlandırıcılar, tüm meyve suları, meyve aromalı içecekler, filtre kahveler, Amerikan kahveleri, enerji içecekleri, marketlerde satılan renkli şekerlemeler, kurabiyeler, içinde glikoz, fruktoz şurubu ile monosodyum glutamat, renklendirici yazan tüm katkı maddeli yiyecek ve içecekler, beyaz ekmek, marketlerdeki dondurmalar, mısır-patates cipsleri, kakao oranı %70-%80 dışındaki bitter olmayan tüm çikolatalar, kolalı içecekler, ayçiçek yağı, mısırözü yağı bize zarar veren besinlerdir. Bunları kullandığımız takdirde diş ve diş etlerimiz hastalandığı gibi diğer tüm hastalıklara (ağrılar, şeker hastalığı, kalp hastalığı, sinir ve kas hastalıkları, organik bozukluklar, kanser gibi) giden yolu açarız.
Sigara, hava kirliliği, genetik faktörler, hormonal değişiklikler (menopoz, andropoz, hamilelik, puberte), stres (hipertansiyon, kanser), ilaç kullanımı (doğum kontrol hapları, antidepresanlar, kalp ilaçları), diş sıkmak veya gıcırdatmak (bruksizm), hatalı yapılmış kron köprü ve dolgular diş eti hastalığına sebep olurlar.

Diş ve Diş Etlerimizin Güçlenmesi için Tüketmemiz Gereken Yiyecekler Nelerdir? Nasıl Beslenmeliyiz?

Özellikle (D Vitamini+Kalsiyum) kemik, diş ve diş etlerimizin güçlenmesini sağlar. Keçi sütü-peyniri, manda sütü-yoğurdu, tavuk (organik), kırmızı et, mantar, kabuklu deniz ürünleri, balık (omega3), somon, sarıkanat, hamsi D vitamini açısından çok besleyicidir. Öğlen güneşinde (Uv.) 15 dk. güneşlenmek kemik diş ve diş etlerimiz için çok faydalıdır. Kemik erimesini durduran yiyeceklerin başında ev yoğurdu veya probiyotik yoğurt, peynir, ayran, kefir, tereyağ, soğuk sıkım zeytinyağ, mineralli su, şekersiz çay, yeşil çay, baharatlı ve meyveli çaylar, türk kahvesi, kakao oranı %70-%80 olan bitter çikolatalar, kuru yemişler (günde 3-5 adet ceviz, çiğ tuzsuz badem, çiğ tuzsuz fındık, karaüzüm, karadut, kara erik, yaban mersini), kuru bakliyat (mercimek, özellikle sarı mercimek, fasulye, nohut, bulgur, börülce), baharatlar (zerdeçal, zencefil, çörek otu, tarçın, hindistan cevizi, kırmızı biber, karabiber, yeşil biber, sumak, kinoa ve chia), yaş meyveler, (özellikle yaz meyvelerinden kiraz, çilek, öküzgözü kara üzüm, ığdır kayısı, şeftali, sarı kavun, karpuz, muz, siyah erik, kırmızı biber, domates, yeşil biber, havuç), kış meyvelerinden de (elma, portakal, mandalina, nar, kivi, greyfurt), sebzeler (semizotu, karalahana, brokoli, domates, kereviz, kereviz sapı, pancar, fesleğen, taze fasulye, bamya, kırmızı lahana, dolmalık biber, marul, ıspanak, turp, nane, maydanoz, roka, kırmızı soğan, dereotu) gelir. Tamamen doğal olan bu yiyecekler kemikleri geliştirir. Özellikle kahvaltıda tüketilen gıdalardan peynir, zeytin (günde 15-20), yumurta (3-4 adet) ve ekmek yerine 3-5 ceviz sağlıklı bir beslenme planı için çok önemlidir. Günde 10-15 bardak içilen su, özellikle sabah yapılan 1 saatlik yürüyüşünde kemik, diş ve diş etlerine faydalı olduğu ispatlanmıştır. Besin maddelerinin dışında düzenli uyku ve egzersiz, stresten uzak bir yaşamla birlikte pozitif düşünmek ve hep moralli olmak vücut direncini arttırdığı gibi vücuttaki tüm ağrılardan hatta hastalıklardan kurtulmuş, uzun ömür ve kaliteli bir yaşlılık elde etmiş oluruz. Bu ömrümüzü uzattığı gibi aynı zamanda mesleki başarıyı arttırır.
Nasıl Beslenmeliyiz?
Doğru gıda grupları ile beslenmeliyiz.
Tahıllı ekmek.
Meyve, özellikle sert ve sulu meyveler (kırmızı ve mor renkliler daha değerli).
Sebzeler (kırmızı ve mor renkliler daha değerli, yeşil sebzelerin de çok önemli etkisi vardır).
Süt, yoğurt ve peynir.
Et, yumurta ve balık.
Fast food tarzı sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş gıda ve katkı maddeli hazır köftelerden de uzak durulmalı.
Mümkün olduğunca 2 en fazla 3 ana öğün olarak beslenmeliyiz (porsiyonları çeşit olarak arttırmalı ama ölçü olarak ufaltmalıyız).
Öğün arası atıştırmalardan mümkün olduğunca kaçınılmalı, eğer atıştıracaksanız sert ve diş dostu gıdalar tercih edilmeli (yoğurt, peynir, havuç, salatalık, kuruyemişler gibi tabiki ölçü ve adet sayısına dikkat ederek).
Asitli, meyve aromalı, kolalı ve enerji içecekleri tüketilmemeli.
Dişlere yapışan sakız, şeker, lokum türü şekerlemelerden uzak durulmalı.
Belki çiğnemek gerekirse tükürük akışını arttırmak ve çene hareketlerini rahatlatmak için şekersiz sakız, damla sakızı veya xylitol’lü sakızlar çiğnenebilir.
En az günde iki kez sabah ve akşam yemek sonrası kurallara uygun bir şekilde dişler fırçalanmalı ve bir kez diş ipi kullanılmalıdır.
Yılda iki kez diş hekimine kontrole gitmeliyiz.

Implant Nedir? Implant Tedavisi Ne Kadar Sürer? Herkes Yaptırabilir mi? Vücut Tarafından Reddedilme Riski Var mıdır? Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Yapılan Implant Tedavisinin Ömrü Ne Kadardır?

Implant çene kemiğine ve protezlere destek için yerleştirilen diş kökleridir. Yapılan implant tedavisinin kemik erimesini önlediği ispatlanmıştır. Titanyum denen bu yüzyılın en önemli buluşlarından olan malzeme, çene kemiğinin içine yerleştirilip bunu vücut kendi parçası olarak algıladığından reddedilmesi %99 oranında bir başarı ile mümkün değildir. Ağız hijyenine ve sigara tüketimine dikkat ederek, düzenli kontroller ile yapılan titanyum implantlar vücudun doku dostudur . Üzerine yapılan zirkonyum porselen dişlerle mükemmele yakın ağız, diş ve çiğneme sistemi oluşur.

Bunun sonucunda oluşan estetik, buna paralel olarak hastanın görüntüsünü ve psikolojisini iyileştirmektedir. Günlük hayatta hastanın iletişimi ve sosyal varlığı daha güçlü olmaktadır. Implant tedavisi bir günde olabildiği gibi kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasıdır. Bu, hastanın yaşı, kemik yapısı, beslenme düzeni , ağız hijyeni ve aktivite sıklığına göre değişkenlik gösterir.

Implantların ağızda 30-40 yıl kadar sorunsuz kaldıkları gözlenmiştir. Implantların ömürünü belirleyen çeşitli etkenler vardır. Implantın uygulandığı kişinin sağlık durumu ve implant bakımına gösterilen özendir (düzenli ağız hijyeni). Olumsuz hiçbir bulguya rastlanmadığı gibi yapılan titanyum implantlar son derece sağlıklıdır.

Yeni teknoloji ile birlikte titanyum implant ömrü markası veya ülkesi ne olursa olsun hepsi son derece gelişmiş doku dostu ve uzun ömürlü malzemelerdir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerine satış yapan ve bayilikler açan Türkiye orijinli yabancı firmalarla boy ölçüşecek kadar değerli yerli implant firmalarımız da mevcuttur. Kliniğimizde hastanın ödeme gücüne göre yerli implant firmaları ile de çalıştığımız gibi operasyonda yabancı implant markaları da kullanmaktayız.

Yurtdışına göre Türkiye’de, en kaliteli dental implant markalarını Avrupa’daki fiyatların 3’te 1’ine yaptırabilirsiniz. Üstelik Dünya standartlarında böyle bir hizmeti çok ucuza almış olursunuz.

Öncelikle, seçeceğiniz hekimin deneyimli ve cerrahisi güçlü bir hekim olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tedavilerin sonrasında ortaya çıkabilecek olası komplikasyonlar veya rahatsızlıklarınızı, sizi mağdur etmeden kolayca gidermeye çalışan bir klinik seçimi doğru tercih olacaktır. Yani implantın yapım aşaması kadar cerrahisi, implant üstü protezi ve implant sonrası hizmet de çok önemlidir. Bunun yanında kliniğin kolay ulaşılabilir bir lokasyonda olması, size, çalışma saatlerinize uygun saatlere randevu verebilecek şekilde esnek çalışma saatlerine de sahip olması diğer bir etkendir. Elbette güler yüzlü, anlayışlı, sağlıklı ikili ilişkiler kurabilen ve beklentilerinizi anlayarak bunları karşılamak için elinden geleni yapmaya çalışan bir diş hekimi, korkularınızı da yenmeye yardım edecek, alacağınız hizmetin başarısını arttıracak ve sizin mutlu bir hayat sürmenizi sağlayacaktır.

Diş Hekimi Korkusu, Diş Hekimi Korkusu (Dentafobia) Nedir, Nasıl Yenilir? Şeker, Sigara gibi Zararlı Alışkanlıklardan Geçte Olsa Kurtulmak Faydalı mıdır?

Günümüzde birçok kişinin en çok ürktüğü durumların başında diş hekimi randevuları gelmektedir. Hiç diş hekimine gitmediği gibi, tedavisini önemli safhalarda yarım bırakmak zorunda kalan birçok hasta vardır. Bu korkunun en büyük nedenleri arasında çevre veya aileden gelen yanlış anlatımlar, kötü bir tecrübenin yaşanmış olması, çocuk yaşlarda kendisinin veya çevresinin yaşadığı problemler, duyumlar, izlenimler hasta için bir endişe unsuru oluşturabilir. Geçmişten gelen hekim kaynaklı sorunlar olumsuz etki oluşturabilir.

Bu kişilerin öncelikle ağız ve diş sağlığının önemi hakkında bilinçlendirilmesi gerekir. Kişi bu bilinci geliştirdikten sonra zamanla diş sağlığının önemini kavrayıp bu korku ile savaşmak için mücadele etmeye başlar. Diş hekimine gitmekten korkan hasta bir şekilde kendini telkin edebilmeye başlarsa, korku ve endişe de aynı oranda azalmaya başlar. Örneğin; hasta, sağlık alanında teknolojinin çok geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini kendine hatırlatabilir. Aslında bu bir gerçektir, diş sağlığında kullanılan yeni teknolojiler ve inovatif araçlar eski metotlara göre oldukça rahat ve güvenilir tedavi deneyimi sunar. Ayrıca karşılıklı güven, sevgi, güleryüz ve hasta hekim ilişkisi ile korkunun önüne geçilmiş olur. Bunun dışında ilaç ve anestezi teknolojisinin de gelişmesi ile tedavi süresince hasta hiçbir şekilde ağrı duymayacağına ve tedavi noktasının tamamen uyuşturulacağına emin olur.

Burada hastanın endişesini, korkusunu en çok azaltacak yöntem hasta ile iyi bir dialog içinde olmaktır. Hastanın merak ettiklerini, endişe duyduğu konuları ona çok iyi bir şekilde iletmek ve anlatmak gerekir. Tedavinin hangi aşamalardan oluştuğu, bu aşamaların hangilerinin daha önemli olduğu, tedavinin süresi gibi konularda hekimler hastalarını mutlaka bilgilendirmeli ve onlara bu süreçte yardımcı olmalıdır. Bu süreç için zaman ayırmak biz hekimlerin en temel görevlerinden biri olmalı. Bazen hasta korktuğunu belli etmemeye çalışır. Hekimlerin böyle durumlarda hastayı çok iyi gözlemlemesi ve psikolojik destek vermesi gerekir. Biz hekimler iyi bir diş hekimi olmamız gerektiği gibi aynı zamanda iyi de bir psikolog olmalıyız.

Hastanın merakını gideren, uzun bile olsa sorularını dinleyen, açık yüreklilikle cevaplayan, dürüst, güvenilir, kendini sürekli geliştiren, teknolojiden yararlanan bir hekimle çalışan hastalarda korku ve endişenin giderek azaldığı gözlemlenen tıbbi bir gerçektir.

Şeker, sigara modern tıpta artık uyuşturucu sayılmaktadır. Sigara ile bireyin tanışması artık ilkokul seviyesinde, şeker ile tanışma ise anne karnında başlamaktadır. Şeker ve sigara 21. yüzyılın en büyük 2 düşmanıdır ve insan neslini yok etmektedir. “Zararın neresinden dönülse kardır” düşüncesi ile hareket edersek zaten doğru yolu bulmuş oluruz. Bu kar maddi-manevi bir kardır, üstelik gelecek kuşakları kurtaran bir yaklaşımdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here