Sultangazi, Sancaktepe ve Bahçelievler’e kazandırdığı 28 yatırım ve hizmetin toplu açılışları

İstanbul Haber

Admin
Yetkili Kişi
#1
İBB’DEN SULTANGAZİ, SANCAKTEPE VE BAHÇELİEVLER’E 15 YILDA
4 MİLYAR 238 MİLYON 516 BİN TL’LİK YATIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son 15 yılda; Bahçelievler, Sancaktepe ve Sultangazi ilçelerine toplamda 4 milyar 238 milyon 516 bin TL yatırım yaptı. Yapılan yatırımların açılışı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un ilçelerinde ulaşımdan altyapıya, çevreden sağlık merkezleri ve sosyal alanlara kadar pek çok alanda yatırım ve hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu kapsamda Sultangazi, Sancaktepe ve Bahçelievler’e kazandırdığı 28 yatırım ve hizmetin toplu açılışları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılış törenlerine İBB Başkan vekili Ali Yerlikaya ile ilçe belediye başkanları ile binlerce vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılan eserler;

İBB TARAFINDAN SULTANGAZİ’YE KAZANDIRILAN EN SON YATIRIM VE HİZMETLER SULTANGAZİ HABİPLER İTFAİYE BİNASI: 4 araç kapasiteli itfaiye binası. Tırmanma kulesi (eğitim sahası), su deposu, voleybol sahası, 10 araçlık otopark, 17 kişilik yatakhane ve eğitim salonu.

UĞUR MUMCU MAHALLESİ HİZMET TESİSLERİ: 8 bin 762 metrekare pazar alanı. 3 kattan oluşan yapıda 245 araç kapasiteli otopark. Toplam 2 bin 446 metrekare alanda etüt merkezi, etkinlik salonu, fitness salonu ve İSMEK merkezleri yer alıyor.

SULTANGAZİ CEBECİ ÖĞRENCİ YURDU: 80 öğrenci kapasiteli, spor salonu, güreş salonu, 442 kişilik konferans salonu ve otopark. Toplam proje alanı 6 bin 823 metrekare.

SULTANGAZİ MEYDANI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ: Proje bünyesinde 113 araç kapasiteli otopark, 1.170 metrekarelik peyzaj alanı bulunuyor. Projenin toplamı 27 bin 727 metrekarelik alanı kapsıyor.

SULTANGAZİ 75. YIL MAHALLESİ KAPALI YÜZME HAVUZU VE SPOR TESİSLERİ: Yüzme havuzu, Kadın-erkek fitness salonu, pilates salonları, ıslak hacimler, bilgisayar odası, otopark, tribünler, idari ve sosyal-kültürel etkinlik alanları mevcut. Toplam 9 bin 317 metrekare proje alanına sahip.

SULTANGAZİ MİLLET BAHÇESİ: Açık hava spor alanları, etkinlik ve oyun alanları, tematik parklar bulunuyor. 77 bin 500 metrekare yeşil alan, 18 bin 500 metrekare sosyal donatı alanları yapıldı. Ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında 2 bin ağaç, 25 bin çalı dikildi.

ŞEHİT ŞEHMUZ POYRAZ PARKI VE ZEMİN ALTI OTOPARK: Toplam 3 kattan oluşan otopark 111 araç kapasiteli. Toplam proje alanı 5 bin 160 metrekare
 
Yukarı