Modada, sinemada, müzikte ‘Retro çılgınlığı’ yaşanıyor

D&R ana sponsorluğunda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) ve KENT FM iş birliği ile hazırlanan ‘Retro Day’, 70, 80 ve 90’lar konseptinin özlenen atmosferini, gençlerle ve geçmişin güzel günlerini yaşatanlarla BÜMED’de buluşturdu. Gün boyu süren aktiviteler ve konserlerle birlikte D&R’ın retro ruhu yansıtan standında Seyyal Taner, Nazan Şoray ve Nil Burak’la düzenlediği imza günleri büyük ilgi gördü.

D&R’la Retro ruhu canlandı!

retro-1
Modada, sinemada, müzikte ivmesi hızla artan bir ‘Retro çılgınlığı’ yaşanıyor. BÜMED’de D&R ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Retro Day”de misafirler gün boyunca unutulmaz bir eğlence yaşadı. Seyyal Taner, Nazan Şoray, Nil Burak, İskender Doğan, Gülden Karaböcek, Işıl Yücesoy, Ferda Anıl Yarkın, Semiha Yankı, Funda, Sibel Alaş, Reyhan Karaca seslendirdikleri şarkılarla 70, 80 ve 90’lar ruhunu doyasıya yaşattı.

Albümlerini imzaladılar
Gün boyunca özellikle D&R Standı’nda yansıtılan ‘Retro ruhu’, akşam saatlerinde sanatçıların imza etkinlikleriyle ile renklendi. Seyyal Taner, Nazan Şoray ve Nil Burak D&R’ın özel dekore edilen standında yediden yetmişe sevenleriyle buluştu ve albümlerini imzaladı.
D&R tarafından getirilen retro ruhu yansıtan dekorlarda ‘retro kıyafetleri’ giyen gençler hatıra fotoğrafları çektirdi. D&R dinlenme alanında ise Scrabble’dan langırta air hokey’den Monopoly’ye kadar birçok eğlenceli oyunla misafirler vakit geçirdi. Su tabancası, havuz eğlence ürünleri de yine D&R’ın misafirlere hediyesi oldu.

retro-2
Gün boyu canlı yayınlandı
Ayrıca gün boyu Kent FM’den canlı yayın yapılan etkinlikte retro etkinlikler, ödüllü yarışmalar, oyunlar güne renk kattı. Havuz parti DJ setinde Kent FM DJ’lerinden Serdar Gülmez, Metehan Mert Çakır ve Levent Erim’in özel setleri ve Cenk Erdem’in 90’lar özel seti ile misafirler eğlendi.
Kapanışın DJ performansı Anadolu-pop funk ve Türk halk müziği eserleri elektronik müzikle modernize eden Kozmonotosman ile yapılan gecede Kozmonotosman’ın kendine has tarzıyla hazırladığı setlerinden biriyle renkli bir kapanış gerçekleşti.

Nazan Şoray: “En mutlu geçirdiğim günlerden biri”
Nazan Şoray, “Çok güzel bir gündü. Çok sevecen canlı bir seyirci vardı. Ben şahsen seyirciye doyamadım. Gerçekten en mutlu geçirdiğim günlerden biri. Gençler iki şarkıyı da baştan sona söylediler, inanılmazdı. D&R’a böyle bir etkinlikte bizleri böyle bir seyirciyle buluşturduğu için çok teşekkür ederim” dedi.
Şoray gençlere bir de mesaj verdi: “Mutlaka bir hedefiniz olsun. Mutlaka çok çalışın. Çalışmak ve hedef belirlemek başarıya götüren yol. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Seyyal Taner: “Şarkılar evrenseldir”
Etkinlikten konuşan Seyyal Taner ise “Çok özel bir gece bu gece. D&R’a ve Boğaziçi Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir genç grup, olağanüstü bir seyirci, yüksek bir enerji vardı. Onlarla ve sizlerle bir arada olmaktan çok mutlu oldum. Şarkılar her döneme aittir. Şarkılar evrenseldir, zamansızdır. Dolayısıyla şarkıları kategorize edemeyiz. Müziği kategorize edemeyiz. Şarkılar, okundukları zamanki paylaşıldığı enerjiyi ileriye taşıyan eserlerdir. Dünü bilmeden yarını da bilemeyiz. Dolayısıyla şarkıları bilmeleri kadar bana doğal gelen bir şey yok. İyi ki de internet var da çocuklar öğreniyorlar ve neler olduğunu biliyorlar. Bundan dolayı çok mutluyum. Gençler zaten mesajı evrenden alıyorlar bence. En doğrusunu biliyorlar, en doğru şeyleri yapıyorlar. Onlara güvenim sonsuz. Gelecek onların, hepinizi çok seviyorum. Her zaman genç kalın” diye konuştu.

Konserlerin ardından düzenlenen yarışmada en başarılı retro kıyafetle gelen üç seyirciye D&R, birinciye pikap, ikinciye plak seti, üçüncüye de hediye çeki olmak üzere hediyeler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here